• Dodaj recenzję:
  • Kod: 1911
  • 429,00 zł
  • szt.
    Niedostępny
  • Rata już od:

Dostępność i wysyłka

Dostępność: Tak
  • Darmowa wysyłka od 99 zł
  • Odbiór osobisty
  • Czas na zwrot 14 dni


AL8000 NOWOŚĆ !

Innowacja zamiast stagnacji
Masz dość bezbarwnych form alkomatów przypominających relikty przeszłości? Możesz z tym zerwać!
Sentech ponownie rewolucjonizuje rynek. Po wprowadzeniu alkomatów dowodowych dla służb mundurowych oraz instytucji ALP1, nadszedł czas na zaspokojenie potrzeb bardzo wymagających klientów indywidualnych.
Przebojem wprowadził w Europie gamę kolorowych elektrochemicznych alkomatów AL8000. Mamy do wyboru aż 6 kolorów. Oczywiście kolor w alkomacie jest najmniej ważny dlatego poniżej fakty które uczyniły z Al8000 niedościgniony wzór:
- alkomat posiada ulepszony sensor elektrochemiczny produkowany w zakładach w Seulu, stolicy Korei Pld.
- prace nad nowa generacją sensorów elektrochemicznych wspierał najlepszy w Korei Południowej ośrodek badawczy Pohang Research Institute
- innowacją jest również zintegrowany z sensorem czujnik przepływu powietrza określający minimalną objętość wydechu
- dzięki integracji sensora z czujnikiem otrzymano najmniejszy alkomat elektrochemiczny
- dzięki zastosowaniu stopu platyny do budowy sensora wyniki alkomatu są bardzo precyzyjne, a błąd pomiaru i niepewność rozszerzona wynosi nie więcej niż 5% wyniku
- alkomat posiada wbudowany ustnik, który nie pozwoli zapomnieć już ustnika
- wbudowany ustnik jest kompatybilny z ustnikami do modeli AL5000, AL5500 , AL6000 , AL7000 , AL9000 , AL9100, DA3000, DA5000, DA7000, DA7100 , DA8000 , DA8100, DA8500, DA8700

Najnowsze urządzenia – PROMILER ALP-1 oraz PROMILER AL8000 jako jedne z niewielu na świecie spełniają rygorystyczne normy pomiarowe EN15964:2011 i EN16280:2012. Dowodem najwyższej precyzji i funkcjonalności urządzeń PROMILER są wyniki testów laboratoryjnych przeprowadzonych przez szwedzkie laboratoria MHF International Road Safety Test Lab.

 
 Zgodność urządzeń z norm ą EN15964 powinna być kluczowym wymogiem dla alkomatów wykorzystywanych przez Policję, jako  że norma ta jest już obowiązująca w
Polsce jako PN­EN 15964:2011 – wprowadzona przez IDT w maju 2011r.Dane techniczne :

Zakres pomiaru   0.00-4.00‰
Wymaga ustnika   tak
Ustniki w komplecie   5
Baterie   2x AAA 1.5V Alkaliczne
Dokładność wyniku   0.01 ‰
Wymiary produktu   100x44x15 mm
Waga netto   66g bez baterii
Precyzja pomiaru   +/-0.05‰BAC przy 0.5‰BAC
Wymienny czujnik   tak
Możliwość kalibracji   tak
Rodzaj sensora   elektrochemiczny
Czujnik przepływu pow.   tak
Producent   Sentech
Tryb pasywny   tak

 

Sentech Alcoscan AL8000 – pierwszy kontakt, parametry techniczne, użytkowanie, funkcje dodatkowe

 

Alkomat Sentech Alcoscan AL8000 to pierwszy spośród testowanych, w którym zastosowano sensor elektrochemiczny i jest to jeden z najmniejszych, jeśli nie najmniejszy spośród dostępnych na rynku alkomatów z tym typem sensora – jego wymiary to 100x44x15mm a waga (bez baterii) 66g.

 

Przy swoich niewielkich wymiarach jest jednocześnie najładniejszy ze wszystkich testowanych urządzeń – wykonany z bardzo dobrej jakości tworzywa w kształcie lekko zwężanego u góry i dołu prostokąta, z dużym panelem sterowania w którym ukryto wyświetlacz i włącznik przypomina klasyczny telefon komórkowy, brakuje mu tylko klawiatury.

 

 

 

 

Górna część obudowy jest w kolorze grafitowym. Jeśli komuś ten kolor nie będzie odpowiadał, może wybrać też kolor różowy, niebieski, zielony lub beżowy.

 

Poza przypominającym ekran telefonu panelem sterowania urządzenie posiada również wbudowany, wysuwany ustnik – możemy więc skorzystać tylko z niego lub zamontować w nim ustnik jednorazowy. Ustnik wysuwa się w prawą stronę, na lewej krawędzi umieszczono natomiast wylot powietrza.

 

Na tylnej ścianie znajduje się tradycyjnie gniazdo baterii.

 

Jak wspomnieliśmy na początku, w opisywanym modelu zastosowano zintegrowany z czujnikiem przepływu powietrza wymienny sensor elektrochemiczny wykonany przy użyciu stopu platyny, gwarantujący dużo wyższą jakość pomiaru, niż sensory półprzewodnikowe. Co więcej, połączenie dwóch czujników pozwoliło na znaczne ograniczenie wielkości urządzenia. Zakres pomiaru sensora wynosi od 0 do 4 promili przy marginesie błędu na poziomie 5% wyniku.

 

Urządzenie posiada możliwość kalibracji, przy czym według danych producenta kalibracja powinna odbywać się co 500 pomiarów. Zasilanie urządzenia to dwie baterie AAA. Nabywca otrzymuje je razem z pięcioma ustnikami oferowanymi w zestawie z alkomatem.

 

Alcoscan AL8000 może pracować w dwóch trybach – aktywnym i pasywnym. Tryb aktywny to klasyczny pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, wszystkie do tej pory opisywane alkomaty pracowały w tym właśnie trybie. Badanie w tym trybie odbywa się tak samo, jak w przypadku pozostałych opisywanym modeli – po włączeniu urządzenie i odczekaniu kilkunastu sekund potrzebnych na rozgrzanie sensora, należy dmuchać we wbudowany lub jednorazowy ustnik aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego, po czym alkomat przeprowadza analizę i prezentuje wynik określający zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

W trybie pasywnym należy z odległości 2-3 cm dmuchać do wbudowanego ustnika (bez przykładania go do ust). Po tym czasie należy wcisnąć włącznik – urządzenie przeprowadzi analizę pobranego powietrza i wykaże, czy znajduje się w nim alkohol, czy nie, bez wskazywania jego stężenia.

 

Alcoscan AL8000 posiada pamięć ilości przeprowadzonych badań, nie zapamiętuje jednak ich wyników. Poinformuje nas także, kiedy będzie wymagana kalibracja urządzenia, a po przeprowadzeniu 1000 prób bez kalibracji automatycznie zablokuje się i nie pozwoli na kolejne badania. Urządzenie posiada również możliwość zaprogramowania poziomu stężenia alkoholu, po wykryciu którego włączony zostanie dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.

 

 Za tę cenę, poza alkomatem, ustnikami, bateriami i instrukcją obsługi otrzymujemy również bezpłatną kalibrację urządzenia przez 12 miesięcy od chwili zakupu.

 

Poniżej prezentujemy pełną specyfikację techniczną alkomatu AL8000

 

Wyświetlacz Tak
Ustnik Tak
Pamięć wyników Nie
Pamięć ilości badań Tak
Czujnik przepływu powietrza Tak
Załączone wyposażenie 5 ustników, 2 baterie AAA, instrukcja obsługi
Zasilanie 2 baterie AAA
Typ sensora elektrochemiczny
Dodatkowe funkcje pamięć ilości badań, informacja o potrzebie kalibracji, blokada urządzenia po 1000 badań
Wymiary 100x44x15mm
Sposób prezentacji wyniku wyświetlacz
Tryby pracy aktywny, pasywny
Możliwy pomiar 0,4 %
Zakres błędu 5 %
Ilość powietrza do przeprowadzenia próby 1,2 l
Ilość ustników w zestawie 5 szt.

Najważniejsze
Darmowe kalibracje bez limitu  przez 24 miesiące !!

 Alkomaty są skalibrowanę - od razu gotowe do pracy !

Jakość produktów Promiler jest tak wysoka, że jesteśmy przekonani że spełni wymagania Klientów, którzy oczekują wysokiej jakości produktów.
Dlatego bez wahania gwarantujemy satysfakcję z użytkowania alkomatów PROMILER już od pierwszej chwili, bądź możliwość zwrotu w ciągu 100 dni od momentu zakupu.

ALKOMATY, które biorą udział w akcji to:

 AL 8000-
 AL 9000 Lite
 AL 9000
 ALP-1
 RAPTOR