Jak wymienić zamek w bagażniku Thule ?

29-12-2020

Jak wymienić zamek w bagażniku Thule ?

Posiadając bagażnik rowerowy, bagażnik dachowy  lub box dachowy można dorobić się niezłego pęku kluczy. Zestaw taki nie tylko ciąży nam w kieszeni , ale i doprowadza do  szewskiej pasji za każdym razem gdy trzeba rozszyfrować , który klucz jest od danego produktu. Sprawdzanie metodą prób i błędów to irytujące marnowanie czasu .

Mamy rozwiązanie dla posiadaczy produktów firmy Thule : możemy wymienić zamki w swoich sprzętach tak, aby wszystkie były otwierane jednym kluczem .

Do tego rozwiązania potrzebny będzie nam odpowiedni zestaw zamków Thule One Key System .

Zamki dostępne są w dedykowanych ilościach w zależności ilu potrzebujemy . Posiadając cztery uchwyty rowerowe Thule 598 Proride potrzebne będzie nam 8 wkładek , możemy również wymienić w bagażniku dachowym to dodatkowe 4 wkładki , W sumie w tym przypadku potrzebujemy 12 wkładek z zamkami . Odpowiedni do tego będzie zestaw Thule 4512

Thule 4512 One key system

 

Thule 450400 : 4 wkładki
Thule 450600 : 6 wkładek
Thule 450800 : 8 wkładek
Thule 451200 : 12 wkładek
Thule 451600 : 16 wkładek

Jak wymieniamy zamki w bagażnikach ?

Do każdego zestawu dołączony jest Master key ? klucz systemowy . Bez niego nie wymienisz zamków w boxie dachowym , bagażniku rowerowym na dach np. Thule 598 Proride , czy platformie rowerowej na hak Thule Velocomapct 926 oraz innych akcesoriach .

 

Maste Key - klucz systemowy do zamków Thule

 

Thule Jak wymienić zamek w boxie dachowym ?

Wkładasz klucz od boxa i przekręcasz go zgodnie z ruchem wskazówek o 45 stopni , na godzinę drugą . W tej pozycji wyciągasz klucz z zamka i wkładasz maser key . Kluczem matką powolutku wyjmujesz wkładkę . Następnie tym samym kluczem umieszczasz nową wkładkę w zamku . Gotowe zamek zmieniony .

Jak wymienić zamek w boxie dachowym Thule

Jak wymienić wkładkę w bagażniku dachowym na rowery ?

Używając klucza systemowego możemy taką sama operacje przeprowadzić w bagażniku rowerowym Thule 598 Proride , czy też podstawowym Thule 532 Freeride oraz w każdym innym , który posiada zamki tego szwedzkiego producenta . W tym przypadku musimy ustawić zamki w pozycji otwartej . Następnie wkładamy master key i powolutku wyciągamy zamki zastępując je nowymi .

Jak wymienić zamek w bagażniku dachowym na rower

Jak wymienić zamki w bagażniku rowerowym na hak firmy Thule

Sytuacja jest identyczna jak w bagażnikach rowerowych na dachu . Zamki trzeba ustawić w pozycji otwartej , włożyć klucz systemowy i wyjąć wkładki , zastępując je nowymi .

 

Co zrobić jak zgubiliśmy kluczyk do bagażnika ?

Przy zakupie akcesoriów Thule warto zapisać numer klucza, jaki dostaliśmy razem z boxem dachowym czy też bagażnikiem na rowery lub platformą na hak . Może to być bardzo pomocne, gdy klucze nam zaginą .

Kod zamka zawsze napisany jest na kluczykach . Posiadając taki kod można udać się do sklepu Thule, w którym został zakupiony bagażnik dachowy i na podstawie posiadanego numeru można zamówić nowy kluczyk .

Sytuacja komplikuje się, gdy nie posiadamy kodu klucza . Mamy dwa rozwiązanie udanie się do sklepu Thule na przykład naszego Boxcars i dobieranie metodą prób i błędów . Drugim rozwiązaniem jest ślusarz i wymiana zamków na nowe.

jaki numer jest zamka Thule ?