Jak wymienić zamek w bagażniku Thule?

29-12-2020

Posiadając bagażnik rowerowy, bagażnik dachowy lub box dachowy można dorobić się niezłego pęku kluczy. Zestaw taki nie tylko ciąży nam w kieszeni, ale i doprowadza do szewskiej pasji za każdym razem gdy trzeba rozszyfrować, który klucz jest od danego produktu. Sprawdzanie metodą prób i błędów to irytujące marnowanie czasu.

Mamy rozwiązanie dla posiadaczy produktów firmy Thule : możemy wymienić zamki w swoich sprzętach tak, aby wszystkie były otwierane jednym kluczem.

Do tego rozwiązania potrzebny będzie nam odpowiedni zestaw zamków Thule One Key System.

Zamki dostępne są w dedykowanych ilościach w zależności ilu potrzebujemy. Posiadając cztery uchwyty rowerowe Thule 598 Proride potrzebne będzie nam 8 wkładek, możemy również wymienić w bagażniku dachowym to dodatkowe 4 wkładki. W sumie w tym przypadku potrzebujemy 12 wkładek z zamkami. Odpowiedni do tego będzie zestaw Thule 4512

Thule 4512 One key system

Jak wymieniamy zamki w bagażnikach?

Do każdego zestawu dołączony jest Master key - klucz systemowy. Bez niego nie wymienisz zamków w boxie dachowym, bagażniku rowerowym na dach np. Thule 598 Proride, czy platformie rowerowej na hak Thule Velocomapct 926 oraz innych akcesoriach.

Maste Key - klucz systemowy do zamków Thule

Jak wymienić zamek w boxie dachowym?

Wkładasz klucz od boxa i przekręcasz go zgodnie z ruchem wskazówek o 45 stopni, na godzinę drugą. W tej pozycji wyciągasz klucz z zamka i wkładasz maser key. Kluczem matką powolutku wyjmujesz wkładkę. Następnie tym samym kluczem umieszczasz nową wkładkę w zamku. Gotowe zamek zmieniony.

Jak wymienić zamek w boxie dachowym Thule

Jak wymienić wkładkę w bagażniku dachowym na rowery?

Używając klucza systemowego możemy taką sama operacje przeprowadzić w bagażniku rowerowym Thule 598 Proride, czy też podstawowym Thule 532 Freeride oraz w każdym innym, który posiada zamki tego szwedzkiego producenta. W tym przypadku musimy ustawić zamki w pozycji otwartej. Następnie wkładamy master key i powolutku wyciągamy zamki zastępując je nowymi.

Jak wymienić zamek w bagażniku dachowym na rower

Jak wymienić zamki w bagażniku rowerowym na hak firmy Thule

Sytuacja jest identyczna jak w bagażnikach rowerowych na dachu. Zamki trzeba ustawić w pozycji otwartej, włożyć klucz systemowy i wyjąć wkładki, zastępując je nowymi.

Co zrobić jak zgubiliśmy kluczyk do bagażnika?

Przy zakupie akcesoriów Thule warto zapisać numer klucza, jaki dostaliśmy razem z boxem dachowym czy też bagażnikiem na rowery lub platformą na hak. Może to być bardzo pomocne, gdy klucze nam zaginą.

Kod zamka zawsze napisany jest na kluczykach. Posiadając taki kod można udać się do sklepu Thule, w którym został zakupiony bagażnik dachowy i na podstawie posiadanego numeru można zamówić nowy kluczyk.

Sytuacja komplikuje się, gdy nie posiadamy kodu klucza. Mamy dwa rozwiązanie udanie się do sklepu Thule na przykład naszego Boxcars i dobieranie metodą prób i błędów. Drugim rozwiązaniem jest ślusarz i wymiana zamków na nowe.

jaki numer jest zamka Thule?