Jaki box dachowy wybrać na zimę?

20-12-2023

Śnieg, mróz i trudne warunki na drodze ? wszystko to świadczy o nadejściu zimy i konieczności przystosowania pojazdu przez każdego kierowcę. Poza zmianą opon równie ważnym elementem, który sprawdzi się w przypadku transportu sprzętu narciarskiego czy snowboardowego, są bagażniki na dach samochodu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji od renomowanych marek takich jak Thule Interpack, Taurus, Hakr. Przekonaj się, w które z produktów dostępnych w ofercie sklepu Boxcars.pl warto zainwestować tej zimy lub poznaj alternatywę dla zakupu takich akcesoriów, jaką są usługi wypożyczalni boxów dachowych.

 

Najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać box dachowy w Twoim samochodzie

Rozmiar, pojemność w litrach oraz waga? to najważniejsze kryteria, jakimi warto kierować się podczas zakupu lub wypożyczenia bagażnika na dach samochodu. Przed wyborem idealnego akcesorium warto zadać sobie pytanie o swoje potrzeby. Zastanów się więc jaki rodzaj i ile sprzętów będziesz docelowo przewozić w takim bagażniku oraz weź pod uwagę sposób montażu na dachu samochodu. Pamiętaj, że długość i szerokość takiego dodatku powinna być dostosowana do rozmiaru zawartości, natomiast waga nie może przekroczyć dopuszczalnego obciążenia bagażnika. Wówczas możesz przejść do zakupu jednego produktu marki Thule czy innych producentów z naszej oferty lub skorzystać z oferty profesjonalnej wypożyczalni sprzętu samochodowego.

Tani box na dach czy bagażnik samochodowy w wyższej półki?

Kiedy wiesz już, jakie kryteria powinny spełniać boxy dachowe czas na określenie budżetu, który możesz przeznaczyć na zakup takiego dodatku. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria na dach zarówno z niższej, jak i wyższej półki cenowej od takich marek, jak Thule czy Interpack. Pamiętaj, że koszt może różnić się w zależności od rozmiaru i pojemności - w przypadku większych egzemplarzy, możesz liczyć się nawet z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Najpopularniejsze modele dla czteroosobowej rodziny to box dachowy Taurus Xtreme 450 - jest to ekonomiczne rozwiązanie. Średniej klasy boxy to m.in. Thule Pacific 780, Interp Pack Traxer 6.6, a klasa premium to Thule Motion XT.

Box dachowy Thule Pacific 780


Box na sprzęt narciarski czy inną zawartość?

Równie ważną kwestią w wyborze dodatku, jakim są boxy dachowe Thule lub Inteprack, jest ich docelowe
przeznaczenie. Zastanów się czy zimą posłużą Ci wyłącznie do przewożenia sprzętu narciarskiego czy znajdziesz dla nich również inne zastosowanie. Jeżeli nie możesz tego jednoznacznie określić, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie miejsca, jakim jest wypożyczalnia takich dodatków, jak boxy dachowe. Wówczas będziesz mógł wypożyczyć i przetestować wybrany model przed jego zakupem i zdecydować jaki będzie dla Ciebie najlepszy.

 Box dachowy Thule Motion XT L black

Polecane produkty