Dostępność i wysyłka
Dostępność: TakNajcichszy bagażnik dachowy Yakima Flusbar black dedykowany do samochodu BMW 2 Series F44 Gran Coupe , produkowany od 2020 -
Yakima FlushBar Black S5 belka
Kochasz podróże , lubisz poznawać nowe miejsca spędzając przy tym aktywnie czas . Świetną przygodę może zaoferować nam rower lub wyjazdy w Alpy na narty . Tylko jak ten cały sprzęt zabrać z sobą ? Samochód i bagażnik dachowy to idealne połączenie , powinny stanowić całość .
Firma Yakima amerykański producent bagażników zadbał o taka harmonię tworząc Yakima FlushBar w wersji czarnej . Bagażnik świetnie komponuje się z samochodem , końcówki belki kończą się równo z stopą bagażnika dachowego . Belka stworzona na wzór skrzydła samolotu sprawia , że nie powstaje uciążliwy hałas w czasie jazdy . Belka była badana w tunelach aerodynamicznych przez kilka lat w celu uzyskania jak najlepszego efektu . Do dziś żadna firma nie osiągnęła takiego współczynnika aerodynamiki jak Yakima-Whispbar . Od teraz podróż z bagażnikiem będzie przyjemna , nie będzie słychać uciążliwego szumienia . System T - Slot umożliwia montaż wszelkiego rodzaju akcesoriów takich jak uchwyty rowerowe , uchwyty na narty . Wykorzystując rowek T nie ma potrzeby wyjmowania gumy z belki . Cały zestaw zabezpieczony jest zamkiem . Belka o nośności 75 kg spokojnie poradzi sobie z boxem dachowym lub rowerami na dachu .
![]() |
+ | ![]() |
= | Kompletny Bagażnik Dachowy |
| Belka bgażnika dachowego Yakima whispbar | Indywidulany Kit-elemnt montażowy do konkretnego samochodu |
Szczegóły i technologia
- Aerodynamiczny profil zmniejsza hałas i redukuje opór aż do 70%
- Instalowany wraz ze specjalnym zestawem dopasowującym SmartFoot
- Gniazdo T-Slot dla harmonijnego montażu akcesoriów Whispbar
- Technologia SmartFill pozwala na szybką instalację akcesoriów
- PerformaRidge kontroluje przepływ laminarny powietrza nad belką, redukując opór i hałas spowodowany wiatrem
- Zawiera System Zintegrowanego Zamka (Integrated Lock System, ILS)

Wykres Głośności

Badania oporu aerodynamicznego
W tunelu aerodynamicznym badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Canterbury's stwierdzono ,że systen nośny Yakima - Whispbar osiągaj znacznie lepsze wyniki niż systemy nośne konkurentów .*
Whispbar- poprzeczka wyprodukowała 69 % mniej wiatru niż belka Thule , 62 % mniej niż inny wiodący producent i 42 % mniej niż poprzednie produkty Prorack. Ten rezultat potwierdził intensywne badania nad aerodynamicznym obniżeniem chałasu i oporu powietrza
Niezależne badania stwierdziła, że Yakima Whispbar ™ generuje mniej hałasu niż konkurencja **.
Dane techniczne :
- Estetycznie poprawia wygląd każdego pojazdu.
- Zamki dostarczane jako standard.
- Ładownosć według wskazań producenta samochodu .
- Montaż akcesoriów za pomocą wsuwek . Ważne - nie trzeba wysuwać gumowej uszczelki, jak w tradycyjnych bagażnikach aluminiowych!!!
- Szerokość belki 85mm
- Nie wystają poza obrys

Yakima kit 1173 Kit
Yakima Kit 1173 – zestaw montażowy do BMW 1 F40, 2 F44, iX
Yakima Kit 1173 to indywidualnie dopasowany element systemu bagażnika dachowego Yakima, przeznaczony do samochodów BMW 1 Series F40, BMW 2 Series F44 Gran Coupe oraz BMW iX – wszystkich z fabrycznymi otworami montażowymi w dachu. Zestaw umożliwia precyzyjne i bezpieczne zamocowanie belek Yakima FlushBar lub Yakima ThroughBar, tworząc kompletny, aerodynamiczny system dachowy klasy premium.
Dedykowane dopasowanie i bezpieczeństwo
Każdy Yakima Fit Kit jest projektowany z myślą o konkretnym modelu auta. Zestaw 1173 mocowany jest w oryginalne punkty montażowe na dachu, dzięki czemu bagażnik doskonale przylega, nie uszkadza lakieru i nie wymaga żadnych modyfikacji. Nośność całkowita wynosi 75 kg, co pozwala na bezpieczne przewożenie boxa dachowego, rowerów lub nart.
5-drzwiowy hatchback z otworami w dachu (od 2020 →)
4-drzwiowe coupe z otworami w dachu (od 2020 →)
z otworami montażowymi w dachu (od 2022 →)
Yakima FlushBar / ThroughBar / Taurus CarryUp
Belka + Kit = Kompletny bagażnik dachowy
Yakima Kit 1173 stanowi kluczowy element kompletnego systemu dachowego. Do jego montażu niezbędne są belki Yakima FlushBar lub Yakima ThroughBar. Razem tworzą stabilny, bezpieczny i aerodynamiczny zestaw, idealny do codziennych i wakacyjnych podróży.
Film: montaż systemu Yakima z zestawem Fit Kit 1173
Specyfikacja techniczna
| Marka: | Yakima |
| Model: | Kit 1173 |
| Dedykowany do: | BMW 1 F40 / 2 F44 Gran Coupe / BMW iX (otwory montażowe w dachu) |
| Rodzaj montażu: | W oryginalne punkty montażowe na dachu |
| Nośność: | do 75 kg (łącznie z belkami i akcesoriami) |
| Kompatybilne belki: | Yakima FlushBar / Yakima ThroughBar / Taurus CarryUp |
| Certyfikaty: | TÜV / City Crash |
| Gwarancja: | 3 lata |
Dlaczego warto wybrać Yakima Kit 1173?
- Dedykowany do BMW – idealne spasowanie z punktami montażowymi
- Bezpieczny montaż w oryginalnych otworach dachowych
- Kompatybilny z Yakima FlushBar i ThroughBar
- Solidna konstrukcja, testowana zgodnie z normami TÜV
- Stylowe wykończenie – perfekcyjne dopasowanie do linii nadwozia BMW
Yakima Kit 1173 – precyzyjnie dopasowany zestaw montażowy do BMW 1 F40, 2 F44 i BMW iX. Stabilność, styl i bezpieczeństwo w jednym. Zestaw tworzony w systemie Yakima – FlushBar / ThroughBar + Kit = Kompletny bagażnik dachowy. Boxcars.pl – autoryzowany partner Yakima.
| Marka: | Yakima |
| Model : | FlushBar S5 |
| Ładowność: | 75 kg |
| Gwarancja : | 5 lat |
| Rodzaj belki: : | W kształcie skrzydła - najcichszy |
| Długość belki: : | 950 mm / 950 mm |
| Szerokość belki :: | 85 mm |
| Wyposażone w listwy z rowkiem T: | Tak |
| Montaż w rowek T - trzeba wyciągnąć gumę: | Nie |
| Zamki w komplecie: | Tak |
| Mocowanie do dachu:: | Punkty fabryczne |
| Montaż : : | wymaga imbusa |
| Atest City Crash: : | Tak |
| Posiada TUV: : | Tak |
Darmowa wysyłka od 299 zł
Odbiór osobisty
Czas na zwrot 14 dni

