Jak bezpiecznie przewozić narty samochodem?

15-12-2023

Wybierasz się na wymarzony i długo wyczekiwany urlop w góry i nie wiesz w jaki sposób bezpiecznie przewieźć sprzęt narciarski? Przychodzimy z kilkoma wygodnymi i sprawdzonymi rozwiązaniami, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego! Są to m.in. bagażniki magnetyczne, na hak oraz uchwyty na narty, które sprawdzą się podczas podróży własnym samochodem ze sprzętem sportowym. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i zakup je już teraz w Boxcars.pl, aby być odpowiednio przygotowanym na zimowe szaleństwo na stoku!

 

Bagażniki magnetyczne na sprzęt narciarski ? wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć przed wyjazdem na narty!

Są doskonałą alternatywą dla klasycznych bagażników, jednak w przeciwieństwie do nich nie muszą być mocowane do szyn na dachu pojazdu - cały mechanizm działa tu na zasadzie przyciągania magnetycznego. Bagażnik magnetyczny na narty to innowacyjne rozwiązanie dla kierowców, którzy nie mają czasu na długie montowanie sprzętu i potrzebują uniwersalnego oraz łatwego w użytkowaniu dodatku do auta. Narciarskie uchwyty magnetyczne umożliwiają przewiezienie maksymalnie dwóch desek snowboardowych lub nart i sprawdzą się w przypadku większości modeli samochodowych.

 

 

Uchwyty narciarskie na 3, 4 oraz 6 par nart ? w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzą?

Wybierasz się na zimowy wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną i musisz przewieźć więcej par sprzętu sportowego? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie uchwyt narciarski - bagażnik na narty umożliwiający wygodny transport 3, 4, a nawet 6 par sprzętu! Uchwyt przeznaczony jest do montażu na standardowym bagażniku samochodowym, a to, co wyróżnia go na tle innych proponowanych rozwiązań, to możliwość zabezpieczenia go na kluczyk. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt narciarski jest chroniony nawet, gdy odejdziesz na chwilę od samochodu na ciepłą kawę lub obiad.

 

Najważniejsze informacje o bagażnikach na narty na hak holowniczy

Nieco rzadziej stosowanym rozwiązaniem jest bagażnik na narty na hak. Aby móc go wykorzystać należy posiadać specjalny hak holowniczy, na który zamontujesz całą konstrukcję. Ważne jest jednak to, aby nie zasłaniała ona tablicy rejestracyjnej czy świateł pojazdu, ponieważ może stwarzać to zagrożenie na drodze i jest po prostu nielegalne. Zaletą pojemników na hak jest możliwość powiększenia przestrzeni ładownej w samochodzie oraz przewiezienia większej ilości sprzętu czy bagaży.

Polecane produkty